MINOXIDIL, väline lahus2,5% ja 5%, kasutatakse meiste kiilaeemise raviks pea parietalses, frontalses ja temporaalses regioonis ning naistel üldise kilanemise raviks,mõlemad androgeense päritoluga. See on effektiivne eriti pealael, kus see pidurdab kui mitte ei vähenda kiilanenud ala horisontaalset diameetrit. Kuigi kinnitav statistika hetkel veel puudub kombineeritud Minoxidili ja Finasteriidi meiste puhul annab siinergilist mõju mis kasvatab kummagi ravimi toimet.
Annus: Patsient peaks kasutama 1ml. Minoxidili lahust 2 korda päevas. Tilkasid peaks manustama otse kuivale peanahale ning ajama sormedega lajali(massaaz pole vajalik). Annus tuleks manusstada ühtlaselt kiilanenud peanahale. Ravim imendub peanahka ning toimib kogu peanaha ulatuses. Maksimaalne soovituslik päevane kogus on 2ml.
Kõrvaltoimed: Minoxidil on hästi talutav ning kõrvaltoimet on põhiliselt dermatoloogilise olemusega. Kõige enam esinev soovimatu toime on äritav kontakt dermatiit, mida iseloomustab tugev sügelustunne, punetus ning naha ketendus. Suuremal osal juhtudest on see põhjastatud lisaainest,milleks on etanoolid, PPG, PEG, jne. Kõik ülaltoodud sümptomid on piisavad, et peatada ravimi kasutamine ning konsulteeridaspetsialistiga.
Finasterid (Propecia) 1997 aastal FDA kiitis heaks Finasteridi kasutamise annuses 1mg päevas meiste puhul, kes kannatavad androgeneetilisi kiilanemise käes.
Propecia Finasteridi kaubanduse nimetus 1mg tablettide puhul, on hetkel ainuke registreeritud ning autoriseeritud brand androgeneetilise kiilsnemise raviks.
Annus:
Finasterid manustatakse suu kauddu annuses 1mg/ päevas ja see annus kiidetud FDA poolt kiilanemise raviks.
Ebasoovitavad kõrvaltoimed:
Finasteridi kõrvaltoimed tekkivad nelja kuu joksul ravimise algusest ja lähevad üle 2-3 kuu joksul peale ravi lõppu.
Uuring, mis avaldati Europa Dermatoloogia ajakirjas 2002 aastal,pealkirjaga “Pikaaaegsed (5 aastat) rahvusvahelised kogemused Finasteridi 1mg kasutamisel meiste androgeneetilise kiilanemise raviks”, näitab, et väljatoodud kõrvaltoimed esinevad vähem kui 1% osavõtjatest ning on kokku võetud jargnevas nimekirjas:
Libido vähenimine 1,8%.
Erektsiooni disfunktsioon 1,4%.
Semnepurske mahu vähemine 1,4%.