Juuste kosmeetiline hooldus

Home Juuste kosmeetiline hooldus

Juuste heaolu säilitamine terv eks eluks

Kõige levinum põhjus, miks naistel ja meistel esineb juuste välja langemine peale läbipõetud haigusste ja geneetilisne soodumuste, on juuste vale kosmeetiline juuste hooldamine.

Isegi iseenesest mõõdukas seborröa ise ei provotseeri juuste välja lagemiste, vaid kuid sügeluse korral peanaha mehhaniline peanaha kratsimine, mis kahjustab juusksetekarvu, mis toob endaga kaasa juuste väljalangemise.

Peanaha kratsimine

Seega, intensiivse kratsimisega, peanaha sügeluse korral selle intensiivsel kratsimiselsügeluse korral, oma küüntega me kahjustame oma küüntega juuste kutiikuli, mis kaitseb juukseid vigastuste eest. Kutiikuli kahjustus jättab juustel korteksi avatuksd korteks, mis soodustab kahjulike ainetele, nagu veele, keemiliste agentidele, välistemperatuurile ja teistele ebasoodsate välisfaktoritele kahjustusiada juuksteleed. Seetõttuga on vajalik pöörata tähelepanu pöörata peanaha sügeluse ravile, et vältida juuste väljalangemiste.

Pikad juuksed vs lühekesed juuksed

Pikad juuksed, suurema tõenäosusega võivad kosmetiliste ainetega olla kahjustatud kosmetiliste ainetega rohkem pigem pikad kui lühikesed juuksed. Seega patsiendid, tidele kellel on tõhusama laialdane juukstekahjustusega, on soovitav valida lühikese juustega soengud, et juuksed näeksid välja tervemad. Samal ajal on oluline väga vaja kõorvraldada põhjuse, mille tagajärel juuksekarvad oli kahjustatud, et uued kasvavad juuksedte karvad oleksid jääks tervedna ja näeksid ilusad välja ilusad.

On hästi teada hea tuntuv fakt, et kõrgemas vanusesga juuksted karvad kasvavad aeglasemalt, see tähendab seda, et eakatel inimestel kosmetiliselt kahjustatud juuksed esinevad kestavad eakatel inimestel kauem kui noortel.

Juuste kammimine

Juuste kammimine- igapäevane on igapäevane juuste hooldamisne igapäevane toiming, mis võib olla juuste kahjustuste või väljalangemise põhjuseks. Enne kammimiset ajal juuksed peavad olema kuivad, kuna marjad juuksed on elastsed. Karm niiskete juuste jõuline kammimine venitab juuste fibriileid kuni nende murdumisenia.

Ideaalne juuste kamm juustele peab olema tehtud elastsest plastikust, kammi harud peavad olema ümarad, siledad ja suured, ning ta peab õrnalt kergelt libisemda mööda juukseidte. Mida harvem juuksi kammida või teostada mingeid muid manipulatsioone, seda vähem me kahjustame oma juukseid. Enam poole aktuaalsed vanad ütluesed, et juukseid vaja tuleb kammida sada korda päevas ja teostada harjaga peanaha massažzhi harjaga.

Juuste klambrit

Terve mõistus ütleb, et juustele sobilike klambrite valik on äärmiselt oluline, juuksekumme ei peaks üldse kasutama. Juukseklambrid peavad olema siledad ja kumera pinnaga, omama juustega kokkupuute kohas lainelist kummipadjakest. Pehmelt sulguvad klambrid vähendavad juuste vigastamist, kuid vaatamata sellele juuksed saavad olema kahjustatud, sest nad peavad juukseid hoidma koos piisavalt tugevalt ja jääma paigale. Et vähendada kahjustusi, peab juuste klambrite kinnituskohti muutma, et kahjustuskohad ei asetseks ühes kohas. See puudutab eelkõige naisterahvaid, kes kannavad sabasid. Tihti nad teatavad, et nende juuksed rohkem ei kasva, kuigi tegelikult nad murduvad ühes ja samas kohas olles eelnevalt traumeeritud juukseklambri poolt. Juuste venitamine jäikade klambritega või patsides võib samuti põhjustada traumaalset alopeetsiat.

Juuste lõikamine

Juuste lõikamine peab oleva teostatud hoolikalt teritatud kääridega. Nürid käärid kahjustavad juuksekarvaste tüvesidotsad, mis toob kaasa juuste otste lõhenemise.

Värvimine ja blondeerimine

Väidetakse, et keemiline töötlus tugevdab juukseid, et värvimisprotseduur lisab juustele kohevust. Tegelikult vävimine ja blondeerimine kahjustavad juuksekarva tüve. Juuksed näivad kohevamana mitte selle pärast, et nad on tervemad, vaid vastupidi – kahjustamise tagajärjel nad keerduvad ja alluvad paremini staatilise elektri mõjule. Kuldregel – juuste värvimisel püsige oma värvi gammas ja kasutage põhitoonist kuni kolme värvitooni võrra erinevat värvi.

Juuste sirgendamine

Kuigi juuste sirgendamine nõrgendab juuksekarva tüve, see võimaldab hõlbustada juuste hooldamist, näiteks krussis juuste korral, mis väldib kammimisel juuste kahjustamist. Juuste hooldus peab olema ettevaatlik, et vältida nõrgendatud juuksekarva tüve murdumist.

Juuste keemiline lokk

Juuste keemiline lokk samuti kahjustab juukseid. Lokid peaksid olema vabamad ja protseduride interval võimalikult pikem. Kahjustatud juuste puhul tuleb kasutada lahjemaid lahuseid ja nende kokkupuute aeg juustega võimalikult lühem.

Autor: Zoe Diana Draelos is a board certified dermatologist in private practice and a primary investigator for dermatology consulting services.
Tõlkis inglse keele Dr.X .Lorenzo
Tõlkis eesti keele Dr.O.Sertsenkov